09.02.2011 Олесь Коношевич, БіБіСі, Київ
За повідомленнями міжнародної компанії Gallup, яка досліджує міграційні процеси на теренах колишнього СРСР, 15% українців хочуть назавжди залишити свою батьківщину.
За іншими повідомленнями, більше 750 тисяч українців сподіваються виграти право на проживання в США. Про це пише "Газета по-киевски". За її даними, 2010 року стільки людей подало заявки на участь в лотереї Green card. Про зростання кількості українців, здебільшого молоді, які прагнуть виїхати за кордон, говорять і в Комітеті Верховної Ради з прав людини.
За деякими даними, Україна за кількість охочих взяти участь у лотереї Green card опинилася на третьому місці після Бангладеш і Нігерії. Минулого року в лотереї взяла участь рекордна кількість людей по всьому світу – 15 мільйонів. Жереб відбере з них 50 тисяч.
Голова парламентського підкомітету з питань міграції Юрій Гнаткевич сказав Бі-Бі-Сі, що цифра у 750 тисяч українців, які беруть участь у лотереї, цілком реальна, нагадавши, що за даними Світового банку, більше 6 мільйонів українців вже проживає за кордоном.
На думку пана Гнаткевича, простежується тенденція збільшення кількості українців, які хочуть виїхати за кордон.
"Ця тенденція збільшується. Вона пов'язана з економічною нестабільністю в Україні. Люди їдуть не тому, що не люблять Україну, а тому, що життя дорожчає. Особливо щодо дітей – лікування, навчання. Більшість, хто туди потрапляє, прагне там залишитися", - каже депутат.
Українці "голосують ногами"?
Експерти кажуть, що до головних аргументів українців, які бажають виїхати за кордон, можна віднести поширення корупції, неможливість легально отримати високооплачувану роботу, несправедливість в судах, безкарність одних і беззаконня щодо інших.
Називають також хамство і зверхність представників влади, місцевих чиновників, правоохоронців та працівників ЖЕКів.
Депутат Юрій Гнаткевич вважає, що ті, хто хоче виїхати за кордон, - це здебільшого молоді люди, які не можуть знайти застосування своїх сил в Україні.
"Десь третина молодих людей готова там опинитися. Вони не можуть тут влаштувати нормальне життя. Тенденція така, що запрошують або високих професіоналів, або на "чорну" роботу: на вулиці, в кафе, прибиральниками", - каже Юрій Гнаткевич.
Опитування, проведене компанією iVOX Ukraine, показує, що 40% українців готові назавжди полишити Україну, якщо їм заплатять мільйон гривень. Більше того, 8% готові ще й доплатити.
Водночас, як сказав Бі-Бі-Сі заступник директора Міжнародного центру перспективних досліджень Максим Борода, головна відмінність від виїзду українців, приміром, до Росії і в західні країни полягає в тому, що з Росії українці повертаються, а з Заходу – ні, і забирають туди свої сім'ї.
"В Росії є можливості заробляти більше, але інші показники якості життя: вони або такі самі, як в Україні, або навіть гірші. Там суспільство менш толерантне, там система охорони здоров'я, освіти - не кращі, а подекуди гірші за українські. Тому люди повертаються в Україну, але навряд чи вони повертаються з країн ЄС і США", - каже експерт.
Українські Інтернет-сайти дедалі більше публікують рекламні повідомлення різних агенцій, які пропонують допомогу в тому, як виїхати, які країни обрати та як дешевше оформити право не жити на своїй батьківщині.
Джерело
Немає коментарів:
Дописати коментар