20 лют. 2011 р.

Ми самі дозволяємо політикам порушувати закони етики та моралі

18.02.2011  Мирослав Маринович 

Ми розбещуємо наших політиків, тим, що часом навіть не вловлюємо наскільки часто вони порушують закони етики, моралі, бо насправді не маємо цих принципів у собі. Якби ми розуміли, що наше завдання як громадян – не дозволити цього політикам, ми б піднялися на активні дії і добилися того, щоб політики стали інакшими.

Таку думку висловив проректор з призначення та місії Українського католицького університету, правозахисник Мирослав Маринович 17 лютого в ефірі каналу ТВІ під час прем’єрної телепрограми «Вечір з Миколою Княжицьким».

«Наголошувати на важливості дій керівників влади, означає підживлювати формулу патерналістської держави. Ми жили в такій державі, де від нас нічого не залежало і все вирішувалося на горі. Певні ознак такої держави я відчув після Помаранчевої революції, коли незабаром люди сказали – ми вибрали собі правильного президента, хай він бореться з корупцією, задає стиль нового життя, а ми почекаємо, бо від нас, простих громадян нічого не залежить. Це є слабкістю громадянського суспільства. Я думаю, що має бути і  відповідальність правителів, які повинні служити людям, і людей, які повинні відчувати себе суверенними у своїй державі», – наголосив Мирослав Маринович.

На його думку, сьогодні в Україні іде доволі серйозний і потужний наступ на українство як таке. «Але коли я говорю про мобілізацію, я не маю на увазі лише етнічних українців, котрі повинні виступити на свій захист. Тут йдеться і про етнічні нацменшини. Чи можна уявити, що ми зможемо побудувати щасливе життя етнічного росіянина, поляка чи єврея, коли українське зазнає такого приниження? Наступ на українство є проти інтересів усієї політичної нації».

На запитання журналіста, як захищатися у такій ситуації, Мирослав Маринович зазначив: «Для мене Майдан був апогеєм лицарства і честі. Я хочу вірити, що в Україні не буде таких кривавих боїв як у Єгипті. Я чітко відчуваю, що передвиборче гасло президента «Почую кожного», обертається реальністю «Ігнорую думку кожного». А тому у такій атмосфері дуже важливо, щоб Схід і Захід почув один одного. Усюди є розумні, свідомі суспільні сили, які можуть сісти за стіл переговорів і врешті-решт не дати політикам розхитати українського човна. На жаль, секуляризація нашого світу абсолютно вилучила з обігу такі поняття як гріх, жертва, які є ключовими для суспільних трансформацій», – наголосив правозахисник.

Мирослав Маринович також прокоментував відставку глави УГКЦ Любомира Гузара: «Церква належить вічності. Я не переживаю за Церкву загалом, а переживаю за час, поки вона шукатиме нового стилю. Адже після такого надзвичайного прикладу, який явив Блаженніший Любомир, наступнику буде важко – люди будуть їх порівнювати. Синодальним отцям потрібно замислитись над питанням, чого потребує сьогодні Україна. Майбутніх ієрарх повинен бути дипломатом: розуміти різні регіони України, різні конфесії та релігії».

Прес-служба УКУ



Немає коментарів:

Дописати коментар