Видання "КоммерсантЪ-Украина" звернулося до відомих українців з проханням відповісти на запитання: Куди йдемо?
Думки політиків стосовно цього питання дещо розбіглися.
Зокрема, екс-президент Віктор Ющенко заявив: "Влада каже про "стабільність" і "реформи", але реформ країна поки не бачила. Влада хоче "стабільності" за зразком північно-східних сусідів. Але українське суспільство не буде довго терпіти наругу над собою. Тому в новому році я бачу два шляхи: або влада зрозуміє безальтернативність демократії, дотримання прав і свобод громадян, проведення реформ в інтересах людей, чи суспільство жорстко доведе їй необхідність саме такої політики".
У свою чергу віце-прем'єр-міністр Борис Колесніков заявив, що країна рухається вперед. "Вперед рухаємося! Згоден, минула влада теж говорила, що йде вперед, але говорити - це не робити. А ми реально багато чого зробили, і це можна відчути і помацати руками. Та ви самі подивіться на Київ, на нові аеропорти, об'єкти Євро- 2012! А зараз адмінреформа почалася, половину чиновників позвільняли. Це теж рух вперед. Хоча я б 80% розігнав", - заявив він.
Проте, член правління Інституту економіко-соціальних проблем Володимир Чемерис відповів таким чином: "З такими реформами країна йде в ж ... зміни, які відбуваються в економіці призведуть до утвердження в Україні безконтрольної влади великого капіталу, а адміністративна реформа - до президентського авторитаризму".
Міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що "ми рухаємося в майбутнє України, в якому мають бути ефективний державний менеджмент і така організація суспільного життя, яка дасть впевнений перспективний розвиток суспільства та захист кожного громадянина".
У свою чергу лідер Європейської партії Микола Катеринчук вважає, що країна нікуди не рухається. "Ми нікуди не йдемо. Тому що заявлені реформи - це видимість, а не просування суспільства вперед до демократичних цінностей або до європейських стандартів рівня життя. Президент до цих пір не вирішив для себе, яку модель держави він будує, при цьому йому хочеться, щоб ця модель була вертикально інтегрованої", - зазначив він.
У той же час заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман вважає, що Україні йде "до порядку і відстоювання національних інтересів". "Нарешті України у своєму русі перестає озиратися то на захід, то на схід. Звичайно, ми не можемо зовсім не брати до уваги думку і тієї, й іншої сторони, але в основному ми все-таки прислухаємося до того, що йде зсередини . І це добре", - заявила Герман.
З нею не погодився директор Центру східноєвропейських досліджень Андрій Окара. "Є три варіанти відповіді на це питання: в ж ..., в п. .. і на х ... Мені, як хлопцеві традиційної орієнтації, симпатичніше другий варіант. Але, як не прикро, у всіх трьох варіантах пункт призначення один і той самий. Влада свідомо копіює російську політичну модель, а в результаті народжується моторошний, але нежиттєздатний монстр", - заявив він.
Лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк вважає, що країна нікуди не йде. "Йдемо в дуже складний 2011 рік, бюджет якого сформований так, що грошей вистачить тільки на 8 місяців, а в році їх 12. Тому уряду конче необхідні 15 млрд дол від МВФ, заради яких воно готове віддати все - пенсійний вік, спрощену систему оподаткування, підняти ціни на газ. Єдине, від чого влада не готова відмовитися, - це від величезних витрат на себе. У підсумку, на жаль, по лобі отримають в першу чергу 46 млн українців".
Письменниця Оксана Забужко не чекає нічого хорошого від 2011 року. "Не бачу масштабних реформ і можливостей їх реалізувати. Бачу повну розгубленість і дезорієнтованість людей, які навіть не можуть зрозуміти, у що вони вляпалися. А те, що у нас називається "вектор зовнішньої політики"- це не вектор, а флюгер, який обертається на всі боки з поглядом хлопчика-підлітка, виглядаючи, хто ж більше дасть грошей", - зазначила вона.
Читайте також:
Чорновіл: якщо так піде далі, то у 2015 році Януковича посадять
Джерело
Немає коментарів:
Дописати коментар