19 лют. 2011 р.

Ціни на продукти харчування в Україні зрівнялися зі світовими

18.02.2011   ТСН

Більшість продуктів щоденного вжитку набагато вигідніше купити у високорозвинених столицях Західної Європи, ніж у Києві.





В Україні, найбіднішій країні Європи, ціни на продукти харчування порівнялися з цінами провідних економік світу, таких як Великобританія, Німеччина і США.

Журнал "Корреспондент" попросив жителів Західної Європи, США і Канади зайти у себе в країні до недорогого супермаркету і виписати ціни на 11 основних продуктів харчування. Ефект виявився приголомшуючим. Їжа в Україні, одній з найбідніших економік світу, дорожче, ніж в ситій Португалії, в одній ціні з продуктами в США і Великобританії і ненабагато дешевше, ніж в заможних Німеччині, Франції і Канаді.

Країна з дешевою робочою силою, відносно невисокими комунальними тарифами і низькою купівельною спроможністю за ціною мінімального продуктового кошику нічим не поступається найрозвиненішим державам світу.

Ключових причин для такого економічного перекосу три: тотальна корупція, монополізація ринків, відсталість фінансового і сільськогосподарського секторів України. У одному лише аграрному секторі повсюдні хабарі роблять товар на 30% дорожчими - такі підрахунки члена парламентського комітету з питань аграрної політики і земельних стосунків Анатолія Матвієнка.
Огірки в Лондоні, вершкове масло в Парижі, яловичина у Берліні, рис в Лісабоні - ці і багато інших продуктів набагато вигідніше купити у високорозвинених столицях Західної Європи, ніж у Києві. При цьому в Україні ціни на продукти харчування не знають зупинки.

Прем'єр Микола Азаров, як йому здається, знайшов ідеальний вихід з ситуації, що склалася. Глава уряду доручив губернаторам покарати своїх підлеглих за неконтрольоване зростання цін. Але цей застарілий метод адміністративного батога не працює: причини дорожнечі українських продуктів лежать зовсім в іншій площині.

Очевидно, що вимога прем'єра Азарова покарати помічників губернаторів, скачок, що допустили ціновою, навряд чи приведе до стабілізації цін, оскільки природа їх росту - в неприборкній корупції, монополії і довговічному українському фінансовому кризі.

Читайте також:
Експерти прогнозують дефіцит і подорожчання хліба
З прилавків київських магазинів зникла гречка
У запорізьких магазинах люди в паніці скуповують борошно
Ціни в Лісабоні на деякі продукти в квітні - червні 2011 року

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар