За даними Державного комітету фінансового моніторингу, за 9 місяців цього року підрозділи комітету передали в правоохоронні органи матеріали з 498 справ з підозрою у відмиванні коштів. Загальна сума підозрілих транзакцій склала 32,35 млрд гривень.Як розповів заступник глави Держфінмоніторингу Валерій Кірсанов, цього року в правоохоронні органи передано дев’ять матеріалів про операції українських резидентів з офшорними компаніями
При цьому результативність роботи фінмоніторингу поки залишається невисокою. За увесь час роботи установи в суди були передані 18 справ, збуджених за матеріалами роботи департаменту. Вироки суди винесли з шести з них.
За даними Державного комітету фінансового моніторингу, офшорне інвестування залишається одним з найпопулярніших способів відмивання брудних грошей в Україні.
"Дуже часто намагаються відмити гроші за допомогою інвестицій з офшорних зон, а це практично вивезені з України брудні гроші. Фактично, це легалізація грошей, вкрадених на нашій території", — сказав начальник львівського регіонального представництва Держфінмоніторингу Петро Комар.
Офшорні території стабільно попадають у десятку найбільших зовнішніх інвесторів України. За даними Державного комітету статистики, Кіпр стабільно займає друге місце за обсягом інвестування в Україну.
За 2004 рік звідси в Україну надійшло близько 1 млрд доларів, що склало 12,4% від загального обсягу зовнішніх інвестицій. За 2005 рік з Кіпру в Україну надійшло вже 1,5 млрд доларів, що склало 9,5% від загальних інвестицій. За дев’ять місяців цього року було перераховано 2,1 млрд доларів — 11% від загального обсягу зовнішніх вливань.
У лютому цього року Кабінет міністрів своїм розпорядженням виключив Кіпр зі списку територій, що Україна визнає офшорними.
"Кіпр зі списку офшорів виключив першим Янукович у 2003 році. У травні 2005 року перше, що ми зробили, це знову включили Кіпр у перелік офшорних країн", — розповів екс-міністр економіки Сергій Терьохін.
За матеріалами Дело
***
25.04.2008 © «Народний Оглядач»
Причина бідності українців —паразитизм владної верхівки і соціальна несправедливість
В Україні бідність має інший характер, ніж у світі, вважає координатор системи ООН в Україні Френсіс О’Донелл. Вона існує за умов розвинутої промисловості, висококваліфікованої робочої сили і відносно низького рівня безробіття. А це означає, що й причини української бідності інші.
Постійний представник програми розвитку ООН в Україні Френсіс О’ДОНЕЛЛ: «Для України бідність є досить новим явищем, причиною якого є ПЕРЕРОЗПОДІЛ РЕСУРСІВ під час історичних змін в країні на шляху до ринкової економіки».
Простіше кажучи, українців пограбували.
Офіційна межа бідності – 430 гривень, тобто близько 90 доларів у місяць на одну особу. 28% населення України живуть за цією межею – свідчить офіційна статистика. І це незважаючи на стійкий рівень економічного зростання від 2000 року.
Найгірша ситуація в українському селі – там тих, хто живе за межею бідності 40%.
Директор Інституту демографії на соціальних досліджень Елла Лібанова застерігає, що в країні може розвинутись і так звана «спадкова бідність».
«Передумови я можу стверджувати, що є. Тому що сьогодні діти з бідних сімей не отримують якісної освіти, зрозуміло з яких причин. І вони фактично приречені на те, що в дорослому житті вони не будуть такими конкурентоспроможними на ринку праці, як бажано», – зауважила Елла Лібанова.
У Міністерстві праці та соціальної політики переконують – зменшити бідність можна тільки за умови соціальної справедливості. Тобто встановлення гарантій рівності громадян перед законом, забезпечення рівних можливостей соціального та матеріального добробуту.
Джерело: Радіо Свобода
Немає коментарів:
Дописати коментар