9 жовт. 2014 р.

Подарунок для Путіна. Атака Донецького аеропорту 02.10.14

03.10.2014, Дзеркало тижня.Україна 

Донецький аеропорт штурмують як бойовики "Оплоту" і "Востка", так і російські військові. Відходять з великими втратами, повідомляють очевидці.

Донецк аэропорт
Бойовики та російські десантники наполегливо штурмують аеропорт Донецька
Під час спроб штурму Донецького аеропорту в четвер, 2 жовтня, були вбиті сотні бойовиків і російських військовослужбовців. Про це йдеться в повідомленнях на інтернет-форумах від імені очевидців подій.
Зокрема, на російському форумі викладено докладний звіт про три невдалі спроби штурму. У першому, який почався в 5 ранку, брали участь близько 400 бойовиків "Оплоту" і "Сходу", а також найманців з Росії. Атака була успішно відбита українськими військовими. Об 11 ранку також атакували бойовики. Близько години дня в атаку пішли російські десантники при підтримці трьох десятків танків. Їм вдалося захопити старий термінал аеропорту і дійти до першого поверху нового терміналу.
"Далі не знаю, але з нового (терміналу) ніхто не повернувся... А ще через годину укри вибили десантуру зі старого терміналу, гаражів та готелю. Точну кількість втрат не скажу, але не менше 2 сотень точно", - йдеться в повідомленні на форумі.


Інформацію про великі втрати бойовиків підтвердив і депутат міськради Златоуста (РФ) Олександр Негребецких, який відправився воювати за Донбас рядовим.
"Вже восьмий день воюємо. Позавчора нас просто зрадили. Розстрілювали, як хотіли. Неграмотне керівництво командування нас "злило". Через це зазнали дуже великих втрат і втомилися виносити своїх товаришів", - сказав він 1 жовтня в інтерв'ю виданню ura.ru.

Засновниця групи у Facebook «Вантаж-200 із України в Росію», громадянка Росії Олена Васильєва зараз відвідує на Донбасі зону проведення АТО. За допомогою учасників цієї групи, вона систематизує дані про громадян та військовослужбовців Росії, які загинули, були поранені, або зникли під час боїв на сході України. Під час поїздки її супроводжують декілька озброєних охоронців, які ні на крок не відступають від активістки. Озвучена Васильєвою інформація про участь російських військових у конфлікті в Україні, їх масову загибель мала великий резонанс не тільки в Україні та Росії. 8 жовтня вона відвідала Слов’янськ, де дала інтерв’ю Радіо Свобода. Вона зазначила, що аеропорт Донецька нібито намагалися взяти до 7 жовтня, дня народження президента Росії Володимира Путіна. А кількість громадян Росії, які загинули на Донбасі, за її словами, досягла цифри 4700 осіб. Серед яких є, як і професійні військові, так і найманці та добровольці, каже вона.
 
Як повідомлялося, керівник групи Інформаційний опір Дмитро Тимчук також підтвердив великі втрати "Оплоту": "За попередніми даними - до 40% убитими і пораненими. Основна частина бронетехніки, знищена в районі аеропорту в Донецьку, а також н.п. Піски і Авдіївка належала даному батальйону".

Немає коментарів:

Дописати коментар