10 серп. 2011 р.

Китай вимагає замінити долар новою валютою

06.08.2011,  Фінанси.tochka.net

Влада Китаю обрушилися на Вашингтон з критикою через падіння кредитного рейтингу США.

ісля падіння кредитного рейтингу США, Китай, який є найбільшим кредитором країни, запропонував замінити долар новою резервною валютою.

Крім того, Пекін розкритикував Вашингтон за нездатність запобігти падінню кредитного рейтингу.

Заміна долара
Влада Китаю висловили впевненість, що світові потрібна інша резервна валюта, здатна замінити долар.

Таку заява була оприлюднена офіційним агентством Китаю Синьхуа після звістки про падіння кредитного рейтингу США.

"Пройшли часи, коли США могли кредитом забезпечити собі вихід з проблем, які вони самі і створюють", - повідомило Сіньхуа.

Про необхідність нової резервної валюти неодноразово говорила російська влада, пропонуючи як варіант російський рубль.

Японія зберігає спокій
Представники фінансових кіл двох найбільших партнерів США в Азії - Південної Кореї і Японії - відреагували на повідомлення про зниження кредитного рейтингу США досить спокійно.

Японія і Південна Корея висловили впевненість, що американські держоблігації як і раніше заслуговують на  довіру.

"Довіра до американських держзобов'язань і ставлення до їхньої інвестиційної привабливості з нашого боку не зміниться", - повідомив представник влади Японії, яка є другою після Китаю країною-кредитором США.

Крім того, високопоставлений представник Банку Кореї сказав агентству Reuters, що в найближчому майбутньому він не очікує будь-якої помітної реакції ринків.

У Південній Кореї вважають, що падіння рейтингу США - це один з декількох негативних сценаріїв, які розглядали ринкові аналітики.

Як повідомляв finance.tochka.net, кредитний рейтинг США знизився з позначки AAA до AA +. Аналітики побоюються, що зниження рейтингу може підірвати довіру інвесторів до американської економіки.
Нагадаємо, що напередодні нью-йорська фінансова біржа пережила найсерйозніше своє падіння акцій за три роки, нагадав інвесторам кризу 2008 року. Світовий ринок акцій втратив більше $2,5 трлн. сумарної капіталізації всіх компаній.

Джерело 

Немає коментарів:

Дописати коментар