30 вер. 2012 р.

Україна не Уругвай

27. 09. 2012, Сергій Щербина, Економічна правда


Ще  навесні іспанська газета El Mundo опублікувала замітку про життя президента Уругваю Хосе Мухіка. Він очолив цю порівняно невелику латиноамериканську державу в 2010 році.
77-річний Мухіка колись був членом тамтешньої ліворадикальної організації Тупамарос, що боролася з військовою диктатурою 70-х років. Ця організація примітна тим, що першою почала застосовувати так звану міську "герілью" - партизанську війну в місті.
Розправа військових над Тупомарос була страшна. Досить сказати, що в Уругваї того часу тортури застосовувалися найбільш широко серед усіх країн не найблагополучнішої Латинської Америки. Сам Мухіка провів у в'язницях 14 років.
Тим не менше, йому вистачило здоров'я в настільки поважному віці очолити державу. Однак замітка однією з найвпливовіших іспанських газет стосувалася не бурхливої ​​біографії Мухіка, а його способу життя.
Зокрема, президент Уругваю зі своєю дружиною-сенатором живуть на фермі на околиці Монтевідео. Зарплата Мухіка за нашими мірками більш ніж пристойна - 12,5 тис дол Тобто за рік президент Уругваю заробляє 150 тис дол
Однак є нюанс: 90% цих грошей він жертвує на благодійність. Собі ж Мухіка залишає 1250 дол Тобто зарплату пристойного київського програміста або управлінця середнього рівня.
Мухіка стверджує, що йому цього достатньо: "Мені цілком вистачає цих грошей. Повинно вистачати, тому що доходи багатьох уругвайців набагато нижче".
Також видання зазначає, що президент Уругваю купив собі машину. Страшно сказати - "Фольксваген-жук" майже за 2 тис дол Рахунку в банку в Мухіка теж немає. Як і боргів. Газета пише, що президент після завершення каденції збирається піти на спокій і залишитися у себе на фермі.
Звичайно, стаття в El Мundo кілька ідеалізує Мухіка і створює образ доброго дідуся-президента. Однак не думається, що шановне іспанське видання обійшло б увагою деталі, що відверто ганьблять уругвайського президента .
Для сучасної України ця історія виглядає, як казки братів Грімм.
Уругвай - одне з найуспішніших латиноамериканських держав. При цьому важка промисловість в Уругваї не розвинена. Основні статті експорту - продукція сільського господарства і рибальства.
В країні живе 3250000 чоловік, 75% з яких зайняті у сфері обслуговування. У 2011 році середній дохід на душу населення в Уругваї становив майже 12 тис дол В Україні - всього 3 тис.
Хосе Мухіко. Фото wikipedia.org
Український президент Віктор Янукович не був помічений в партизанських рухах і списках політичних ув'язнених. Хоча, судячи зі співробітництва Партії регіонів з європейськими соціалістами, треба думати, що йому не чужа ліва ідея.
І живе він теж, можна сказати, на фермі. Тільки на дуже великій. З полем для гольфу, пеньками для здоров'я, гігантським клубним будиночком, золотою сантехнікою і кенгурушками.
Янукович офіційно заробляє в рази менше, ніж Хосе Мухіка - всього близько 30 тис дол на рік. Ось тільки журналісти і співчуваючі вже збилися рахувати мільярди, які перетікають потрібним компаніям.
Бізнес його старшого сина Олександра росте як на дріжджах.А "друзі сім'ї" очолили всі найсмачніші державні інститути, які мають свої світлі й темні сторони, що дозволяють непогано заробити.
Це не рахуючи "посадок" політичних опонентів на пристойні терміни і спроб задушити і так кволеньку свободу слова. Які, до речі, призвели до того, що поспілкуватися зі світовими лідерами нашому президентові вдається тільки під час фотографування. Та й то, постоявши в черзі.
Знаючи про вдачі країн Західної Європи, виникає почуття, що Україна знаходиться на іншій планеті. Втім, багато і так порівнювали нашу країну з "банановими республіками". Як з'ясувалося, все ще гірше.

Україна. Бананова Республіка?

Немає коментарів:

Дописати коментар