24 жовт. 2011 р.

З любов'ю до дітей

(с) Галинка Андрусів, "ДивенСвіт"

Створи мультфільм за власним сценарієм

 

Z ljubovju do ditejВсі дорослі колись були дітьми. От тільки мало хто з них про це пам'ятає», – сказав Антуан де Сент-Екзюпері. Хочемо запропонувати Вам історію про тих людей, які ніколи не забувають про те, що вони теж були дітьми... Тими, які вірили у добре, які бавилися на вулиці в пісочку, а не у комп'ютерні ігри в режимі «онлайн», які з нетерпінням чекали вечора, щоб разом із останнім променем сонця подивитися кольорову вечірню казочку. І потім затишно засинали, роздумуючи, що краще завжди говорити правду, пробачати іншому так, як котик пробачив лисичці, яка намагалася викрасти його півника, ділитися з друзями радістю так, як «Капітошка» дарувала свій дзвінкий сміх усім довкола, бути слухняним, а не бешкетливим Петриком П'яточкіним, дарувати квіти іншим «просто так!»...

Такими дорослими дітьми можна сміливо назвати команду некомерційного відеопроекту: «З любов'ю до дітей», який виник у листопаді 2009 року в Львові й працює досі. Адже учасники проекту не належать до людей, які з ностальгією згадуватимуть ті часи, коли мультики були добрими, а навпаки - творці яскравої задумки з оптимізмом, натхненням, а головне – любов'ю творять власні мультфільми. Таким чином, ці люди хочуть промовити до кожного дитячого серця, бо мріють вдосконалити український кінематограф для дітей. Вони працюють на засадах волонтерства, але кожен з них розуміє, що найціннішим гонораром є щастя тих дітей. А це, звісно ж, за гроші не придбаєш. Вони постановили для себе мету: навчити дітей робити добро і, створюючи цікаві дитячі мультики, впевнено йдуть до своєї цілі. Згаданий вище відеопроект створили також і для того, щоб навчити маленьких українців бути насамперед добрими християнами, розумними, чесними і талановитими.



Про діяльність некомерційного проекту «З любов'ю до дітей» із Дивенсвітом люб'язно поділився його координатор Олег Андрусяк.

- П. Олеже, що надихнуло Вас на створення проекту «З любов'ю до дітей»? Що стало поштовхом для цього?

- Хотілося зробити щось корисне, щоби з цього могли скористатись якомога більше людей. Так як в діточок увесь світогляд тільки починає формуватися, то я вирішив творити, власне, для діток. Щоб вони могли порівняти, що добре, а що ні. На той час, я був батьком двох дітей: сина і дочки (зараз вже троє). Можливо, відчуття батьківської відповідальності і підштовхнуло мене до створення такого проекту.

zironjka- Очевидно, що Ви дуже любите дітей, якщо вирішили створити такий гарний проект?

- В першу чергу хотілося би показати дітям добрий приклад християнського подружжя. А не любити дітей неможливо, навіть коли нам здається, що вони дуже нечемні!

- Хто може стати частиною Вашої команди? Чи є для вас якісь обмеження у віці тощо?

- Своєрідність проекту полягає у тому, що кожний творить свою частинку роботи для проекту у себе вдома, чи то на роботі у вільний час. Допомагає об'єднати старання всіх учасників не що інше, як Інтернет.

- Зі скількох людей сьогодні складається ваша команда?

- Учасників є вже понад 300. Проте не всі вони мають змогу постійно брати участь у проекті. У кожного є якісь особисті справи, сім'я, робота, щось невідкладне. Втім є декілька десятків активних учасників, завдяки яким тримається увесь проект. Величезне за це їм ДЯКУЮ!

- Яким способом ви співпрацюєте з учасниками проекту?

- Для кожного учасника проекту призначається певне завдання. Після того як він його виконав, робота передається на наступну ланку. Спочатку автори присилають свої казочки, віршики тощо. При потребі на них створюються сценарії. Далі художники малюють малюночки до цих казок. Аніматори після цього оживляють зображення. Композитор створює фонову музику (мелодію). А актори все це озвучують своїми голосами. Мультик – готовий. Контролюється цей процес за допомогою програмки.

angelyatko z ljubovju u do ditej- Про що можна писати казки і мультики людині, яка б хотіла стати однією з Вас? Чи є у Вас якісь рекомендації щодо тем написання, цінностей, які варто висвітлювати?

- В першу чергу казка має мати моральний зміст, щоб дитина могла з неї почерпнути щось корисне. По-друге, вона має бути не надто довгою, адже процес створення невеличкого мультика на декілька хвилин може зайняти від трьох до п'яти місяців. А щодо цінностей – головне навчити дитину людяності!

- Ваш проект – це тільки мультики і фільми, чи він включатиме ще щось?

- Поки що – це тільки коротенькі мультики, дитячі відеопередачі та творчі уроки.



- Чи є щось таке, що не подобається Вам у сучасних мультиках – тих, які показують сьогодні в кінотеатрах і по телевізору? Що би ви хотіли змінити?

- Можливо, етичніше було б відповісти, що мені подобається у сучасних мультиках. Насамперед, це рівень анімації, коли персонажі виглядають, майже, як реальні, коли все так намальовано, що аж самому хочеться потрапити у світ героя. А по-друге – це дійсно хороший звук та аудіоефекти.
Від хорошого звуку наполовину залежить, на скільки фільм чи мультик буде захоплюючим. На разі, ми тільки можемо помріяти про хорошу 3D-графіку, яка потребує дуже потужних комп'ютерних систем. Хоча наші мультики зроблені в 2D-графіці, вони якісні і добре озвучені!

- Скажіть декілька слів, які б закликали молодь до співпраці з Вашим проектом.

- Скажу коротко: Вибирайте добро, воно до Вас вернеться! Мільйон разів добром і щастям!

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар