16 квіт. 2011 р.

Якщо народ заважає владі дбати про себе - народ слід скасувати?

7.04.2011.  Дмитро Басілія,  Рух-Прес

На пленарному засіданні Верховної Ради, серед інших, розглядалося питання про внесення до порядку денного проекту Закону про індексацію пенсій, заробітних плат та соціальних виплат на рівень інфляції (реєстраційний номер 8247), автор – член фракції «БЮТ-Батьківщина», прем’єр-міністр опозиційного Уряду Сергій Соболєв. .

Представляючи законопроект, пан Соболєв сказав (за стенограмою засідань парламенту, -Ред.):
- Що мене примусило подати цей законопроект? Я отримав відповідь на своє депутатське звернення від Державного комітету статистики, де я просив дати розрахунки, на підставі чого ви за минулий рік визначаєте рівень інфляції, індекс споживчих цін на рівні 9,1. Я отримав відповідь від Державного комітету статистики, і ключові положення хотів би вам проілюструвати. І не лише народним депутатам, присутнім на сесії, а й мільйонам громадян, які щодня мають можливість відвідувати крамниці, ринки, отримувати послуги, в тому числі й комунальні.

Мене вразила відповідь Державного комітету статистики. Бо виявляється, наприклад, на такий продукт як рис за минулий 2010 рік у нас впали ціни на 5 з лишнім відсотків. Хоча, коли ми проаналізували середній показник по країні, то виявилось, 140,8 – зростання цін на рис за один рік. Хліб і хлібобулочні вироби, які так само безпосередньо в обов’язковому порядку проглядаються, коли визначається рівень інфляції. Виявилось, по Державному комітету статистики, - 111 відсотків.

Показник, який ми отримали, визначений безпосередньо фахівцями, надрукований у всіх засобах масової інформації виробниками, становить 136,9! Вдумайтесь, 111 – 136,9! Ще разючіші ціни, які зросли на рибу. Бо Державний комітет статистики помітив 4 відсотки зростання за рік. Реально зросло майже на 200 відсотків.

Крім того, якщо брати молоко. За їхніми даними, на молоко зросли ціни на 20 відсотків. За даними безпосередньо, які виставлені по ключових індикаторах, – 165,3! Сир відповідно: 125 – 142! І цей список далі можна продовжувати. Навіть на улюблений продукт пана Азарова – капусту, ціна, виявляється, зросла за рік на 19 відсотків, а по показниках, які є на сьогодні у відкритому доступі – на 324 відсотки!

Ось чому, розрахувавши цей індекс споживчих цін, ми вимагаємо на 42 відсотки проіндексувати заробітні плати, пенсії і допомогу, які не були проіндексовані - згідно з реальним зростанням цін, індексу споживчих цін.

Як зазначив голова фракції «БЮТ-«Батьківщина» Іван Кириленко, минулого року кожна українська сім'я витрачала на продукти харчування 37% свого бюджету, європейська сім'я – 10-12.

Сьогодні, за офіційними даними, українська середньостатистична сім'я витрачає на продукти харчування 58%.

Водночас не на відсотки, а в рази підвищується вартість природного газу для населення, тарифи на електроенергію, житлово-комунальні послуги.
Якщо ж сім’я не в змозі оплатити, нараховується пеня, а затим – за борги – позбавлення житлової площі, й люди або і цілі родини, опиняються на вулиці, у безвихідній ситуації.

Втім аргументи опозиції, як слід було очікувати, не справили враження на провладну більшість. Яка, зрозуміло, відмовилася навіть від того, аби розгляд законопроекту був внесений до порядку денного, тобто обговорений і поставлений на голосування.

«За» - 104 депутати., переважно – БЮТівці. Не голосували - в повному складі фракціі Партії регіонів та Блоку Литвина, більша частина НУНС.

Джерело 

Немає коментарів:

Дописати коментар