Осінь в самому розпалі, і багато батьків подумують про те, що вже через місяць-два багатьох фруктів і овочів не буде на грядках, ринках. Матусі і татусі ставлять питання, як же заготовити ці корисні продукти на зиму, щоб продовжувати годувати малюка різноманітною і корисною їжею?
Одні батьки вважають за краще консервувати овочі і фрукти, інші ж вибирають заморожування. Сьогодні поговоримо про заморожування продуктів для малюків разом з доктором Євгенієм Комаровским.
Як правильно заморожувати, які продукти для цього підходять?
У заморожених продуктах залишається велика частина корисних властивостей, але за тієї умови, що ви їх правильно заморожували і зберігали.Правила заморожування і зберігання:
- помийте фрукти або овочі, просушіть їх;
- ягоди і нарізані фрукти краще заморозити на підносі, а після цього пересипати, наприклад, в контейнер;
- яблука, груші, персики перед заморожуванням рекомендується збризнути соком лимона, щоб вони не темніли;
- зберігайте заморожені продукти тільки в спеціально призначеному відділі холодильника;
- не зберігаєте заморожені продукти в одному відділенні з рибою, м'ясом, виділіть для них окремий відділ в морозильній камері.
Порада експерта. Доктор Євгеній Комаровський : "Заморожувати можна практично все, якщо це швидке заморожування і зберігання при температурі нижче 18 градусів. Головне, щоб те, в чому ви морозите, відповідало режиму швидкого заморожування. Якщо ви заморожуєте за технологією, потім зберігаєте правильно, то дай вам Бог здоров'я".
Можна заморожувати будь-які фрукти і овочі, як з вашого ж городу, так і куплені на найближчому ринку. Але слід пам'ятати, що за якість продуктів, які продаються на ринку, ніхто відповідальності не несе, і ви купуєте кота в мішку. Тому перед тим, як заморожувати на зиму саме ці продукти, подумайте, можливо простіше буде взимку купити дитині готове дитяче харчування, яке зроблене з якісних продуктів.
Порада експерта. Доктор Є. Комаровський : "Живучи, наприклад, в українських Карпатах, не наморозити брусниці і чорниці - це неправильно. Але коли ми пішли на ринок і накупили чогось, заморозили, то ми фактично дуже часто просто здійснюємо подвиг, просто ставимо чергову галочку на власній совісті".
Правила розморозки
Користуйтеся правилом "швидко-повільно": швидко заморожуйте і повільно розморожуйте продукти для малюка, наприклад, в холодильнику. Такий метод допоможе зберегти смак і вологу в продукті.
Порада експерта. Доктор Е. Комаровський : "Оптимальний процес розморожування - водяна баня. Узяли каструльку, туди поклали те, що розморожують, а цю каструльку поставили у велику каструльку, куди набрана вода".
Як використати заморожені продукти?
Ви можете робити взимку вітамінні коктейлі: змішати у блендері молоко і заморожені фрукти. Виходить смачний і корисний напій, який дуже швидко готується. Також можна приготувати фруктовий салат, пюре, мус, морс для вашого малюка.А домашні заготівлі не корисніші?
Роблячи компот з фруктів, наприклад, ми піддаємо їх обробці теплом, а від цього фрукти втрачають значну частину вітамінів. У компоти і варення ми додаємо цукор і лимонну кислоту, які, як мовиться, нікому ще здоров'я не додали. Коли ж ми консервуємо овочі, то додаємо оцет. Можна говорити про те, що домашня консервація смачніше заморожених продуктів, але ніяк не корисніше.
Порада експерта. Доктор Є. Комаровський : "Головна проблема нашої жінки з незапам'ятних часів: материнство - це головна мета життя. Після того, як я стала мамою, я жінкою бути перестала, я тепер з ранку до ночі готую, стираю, доглядаю, бо свою біологічну роль я вже виконала. І все, що полегшує жінці життя, людьми старшого покоління сприймається у штики і є приводом для постійних внутрішньосімейних розбирань".
Заморожування фруктів і овочів - це досить швидкий і не дуже трудомісткий процес, порівняно з консервацією. Продукти, які заготовлено методом заморожування, набагато корисніші за консервовані, але тільки у тому випадку, якщо ви упевнені в їхній якості.
Якщо ви не консервуєте, а заморожуєте продукти для дитини, або купуєте для неї харчування у баночках - це не говорить про те, що ви ледача і неуважна мати, це говорить тільки про те, що ви обізнана, прогресивна мама, яка піклується про здоров'я своєї дитини і благополуччя в сім'ї.
Порада експерта. Доктор Є. Комаровський : "Ти купила готове харчування, супчик або овочеве пюре, ти - мачуха, ось ти - мачуха і все. Якщо ти нормальна мама, ти повинна піти на ринок, купити невідомо що, а потім вже з цього приготувати. Але якщо ви купили баночку, а в решту часу привели себе в порядок, виспалися і зустріли чоловіка з посмішкою, то це сприймається багатьма негативно".
Заморожені продукти зроблять вам хорошу службу, за допомогою цих продуктів ви зможете урізноманітити раціон малюка і наповнити його організм вітамінами.
Джерело
Немає коментарів:
Дописати коментар