1 черв. 2012 р.

Дитинство без казок


Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
ПЕРСОНАЛ  ПЛЮС  № 48 (350) 2—8 грудня 2009 року

Так склалося, що серйозне наукове вивчення всіх обставин масових репресій радянської доби обмежується в Україні (і не тільки) або акцентацією долі конкретних особистостей, або Голодомором 1932-33 років. В той же час багато важливих проблем, що не втратили свого значення і в сьогоднішньому часовому вимірі, залишається поза межами інтересів вчених і публіцистів. Зокрема — те, що пов’язане з соціальною психологією. Ось лише кілька прикладів.



Відома російська дослідниця історії медицини Тетяна Грекова в одній зі своїх книг навела факсиміле лікарських карток високопоставлених пацієнтів славетної «Кремлівської лікарні». Ранг — наркоми (міністри) і високі більшовицькі чиновники. Час — 30-ті роки минулого століття. Вражають визначення, типові для анамнезу нервово-психічного стану пацієнтів: нервозність, роздратованість, безпричинні сльози (!!!), кепський сон, часта зміна настрою, часті сильні головні болі. Пікантна подробиця: майже в усіх мужчин різке ослаблення статевої функції. То хто ж тоді вершив долю двохсот мільйонів людей на одній шостій земної кулі? Неврастеніки і психопати?



Не менш цікавою видається ще одна тенденція. Відомо, що Сталін знищував не лише своїх ідейних або кар’єрних супротивників, а й тих, хто конкретно фабрикував фальшиві політичні справи, катував безневинних, розстрілював жертви і затирав сліди злочинів. Авторитетний сучасний російський історик Леонід Наумов у своєму найсвіжішому дослідженні «Сталін і НКВС» наводить прізвища майже 100 самих лише генералів цього кривавого відомства, знищених у 1937-38 роках. Це величезна цифра — коли брати до уваги, що генерали (комісари) НКВС керували щонайменше обласними управліннями. Але ми не про це, а про те, що фактично жоден із них не намагався уникнути загибелі, хоча й мав для цього чимало можливостей. Бо згідно з неофіційною процедурою, людину спочатку відстороняли від служби, потім виключали з партії, а вже потім — заарештовували. Часом між відставкою і арештом проходили місяці, але ні генерали, ані навіть енкавеесівська дрібнота не робили нічого, аби бодай дременути за кордон. Хоча мали для цього можливості. Два чи три винятки лише підтверджують загальну тенденцію.



І нарешті — в який спосіб більшовицькому режиму вдалося протягом лічених років виховати не лише сотні «радянських гіммлерів», а й десятки тисяч садистів-виконавців: оперуповноважених, слідчих, дознавателів, розстрільників? Запропонуємо парадоксальну версію. Неважко встановити, що майбутні енкавеесівські кати вчилися в школах в 20-х — початку 30-х років минулого століття. Не будемо детально аналізувати тодішню модель радянської педагогіки. Звернемо увагу на лише одну суттєву особливість. Згадки про неї ми віднайшли у спогадах А.С.Макаренка та Корнія Чуковського. Виявляється, суворою директивою наркомату освіти ще в середині 20-х років були заборонені… дитячі казки. Ця література була визнана шкідливою, антирадянською і т.д. Вона вилучалася з бібліотек, навіть приватних, а педагоги чи вихователі дитсадків за одну лише спробу розказати дітям казку вилітали з роботи по політичній статті. Макаренка, до речі, саме за це відсторонили з Полтавської колонії імені Горького і передали справу до ДПУ.



А чим заміняли казки? Розповідями про дітей-героїв на кшталт Павлика Морозова і спогадами чекістів про те, як вони добивали багнетами дітей контрреволюціонерів.



Відомо, що саме казка закладає в підсвідомість дитини споконвічні моральні засади добра, любові, поваги до батьків та інші чесноти. Людина, позбавлена казки, та й ще при відповідній психологічній обробці, швидко обертається на безжалісного манкурта. Казку в СРСР, бодай і ідеологічно цензуровану, реабілітували лише в середині 30-х років. Але справа вже була зроблена. НКВС одержало відповідні кадри, готові закопати живцем навіть батька з матір’ю, якщо накажуть вожді.



Залишилося назвати автора цієї канібальської методології. Це завідуюча сектором освіти в наркоматі освіти і культури СРСР Надія Костянтинівна Крупська. Даруйте, стара ялівка, офіційна дружина вождя-сифілітика.
  ***

Гуртом – сайт підтримки всього українського!

Золота колекція українських казок та колискових

Для всіх, хто любить слухати, дарувати, вивчати українські народні казки - гарна новина. Особливо, мабуть для тих, хто вже знайомий із серією "Казки", до якої увійшло 7 платівок (бо такі слухачі вже напевно знають, що це - гарні записи). 



Отже. Тепер 6 збірок із цієї серії зібрано на одному диску - тобто, сюди вмістилося майже сорок казок. І не просто так начитаних - а розказаних яскраво, образно, емоційно (і правда, добре попрацювали тут актори гумористичного театру "КУМ"). Ще й і з музичним супроводом - як же без музики? Між іншим, щодо музики.

Збірки казок оздоблені колисковими - отже, можна просто перед сном ставити дитині казку з пісенькою. Зверніть увагу, сюди включено і окремий музичний альбом - "Колискові для дітей" у виконанні Лідії Максимяк. Він, переважно, і складається з тих колискових, які записані поміж казок - ось такий приємний бонус. Тож, гадаю, ця платівка може на тижні, а то і місяці стати улюбленицею Ваших дітей.


Видавець: Студія 6 секунд
Особиста оцінка: 10 - рекомедую всім!!!
Джерело: Наш формат
 



Список файлів завантаження
Папка:Казки
1Іван Побиван.mp311 MB
2Вовк і козенята.mp312 MB
3Журавель і лисиця.mp39 MB
4Заяче сало.mp35 MB
5Ківш лиха.mp310 MB
6Кирило Кожумяка.mp314 MB
7Коза-дереза.mp317 MB
8Козаки і смерть.mp38 MB
9Колискові/Колискова 01.mp34 MB
10Колискові/Колискова 02.mp36 MB
11Колискові/Колискова 03.mp33 MB
12Колискові/Колискова 04.mp35 MB
13Колискові/Колискова 05.mp35 MB
14Колискові/Колискова 06.mp35 MB
15Колискові/Колискова 07.mp35 MB
16Колискові/Колискова 08.mp36 MB
17Колискові/Колискова 09.mp38 MB
18Колискові/Колискова 10.mp37 MB
19Колискові/Колискова 11 (Казочка).mp36 MB
20Колискові/Колискова 12 (Лончина І.).mp34 MB
21Колискові/Колискова 13 (Сонько-дрімко - Лончина І.).mp32 MB
22Колискові/Колискова 14 (Новосад Т.).mp33 MB
23Колискові/Колискова 15 (Павлік В.).mp37 MB
24Колобок.mp36 MB
25Котик і півник.mp38 MB
26Кривенька качечка.mp310 MB
27Лебідь рак і щука.mp36 MB
28Лев та заєць.mp35 MB
29Лисиця і шпак.mp312 MB
30Лисиця та рак.mp34 MB
31Лисичка кума.mp312 MB
32Лисичка-сестра.mp313 MB
33Лисичка-суддя.mp35 MB
34Милосердна Пані.mp35 MB
35Мудра дівчина.mp318 MB
36Названий батько.mp316 MB
37Пан коцький.mp39 MB
38Покотигорошко.mp315 MB
39Про дідову дочку і бабину дочку.mp316 MB
40Про липку.mp37 MB
41Про правду і кривду.mp314 MB
42Ріпка.mp39 MB
43Рукавичка.mp38 MB
44Сірко.mp39 MB
45Соломяний бичок.mp314 MB
46Телесик.mp318 MB
47У сонечка в гостях.mp35 MB
48Хитрий заєць.mp36 MB
49Хто не робить той не їсть.mp314 MB
50Цап та баран.mp38 MB
51Чабанець.mp37 MB
52Язиката Хвеська.mp319 MB
53Як лис вовка провчив.mp34 MB
54Як лисичка.mp314 MB
55Як миша віддячила левові.mp35 MB
56Як мужик пана дурив.mp36 MB
57Як пан по німецькому балакав.mp36 MB
58Як солдат царя обдурив.mp38 MB


Завантажити

 Як завантажувати?
- Спершу зареєструйтеся і зайдіть під своїм псевдонімом
- Далі необхідно мати програму-завантажувач, ми рекомендуємо µTorrent, встановлення триває менше хвилини

Слуханка для української малечі


Назва: Слуханка для української малечі
Озвучено: колектив акторів НТРК, дитячі музичні колективи
Кодек звуку: MP3
Бітрейт: 128 кб/с
Розмір: 140 мб

«Слуханка для української малечі» — це новий спільний проект Фонду «Справедлива країна» та Національної радіокомпанії України, мета якого — укласти своєрідну мистецько-просвітницьку добірку народних та авторських творів для найцікавішої, але найбільш незахищеної частини нашого суспільства — дітей.

В основу створення такого видання лягла ідея зібрати на компакт-диску найвідоміші українські казки та казки народів світу, лічилки, дитячі пісні, колискові у виконанні відомих українських артистів та дитячих колективів. Ця унікальна добірка передовсім повинна допомогти в організації змістовного та базованого на кращих зразках української культури виховного та освітнього процесу вихователям дитячих садків та батькам.

Загально на диску представлено 77 творів (20 казок та 57 музичних творів).

Завантажити
***

Казки лірника Сашка. Повне зібрання (2003-2009) MP3




Мова: українська
 
Опис:
"Казки лірника Сашка" стають вже потихеньку окремою сторінкою в українській аудіо-літературі. Сторінкою, слід зазначити, барвистою, цікавою, особливою. Тому що, з одного боку, його розповіді завжди щедро прикрашені дуже насиченим звукорядом. Пісні народні рідкісні, ціла купа музичних інструментів - часто теж доволі рідкісних - та не менша купа приязних голосів на додачу. Хоча головний голос, звісно - оповідача, лірника Сашка. До того ж і вигадує Сашко дуже кльово. Деякі казки написані ним, що називається, "з чистого аркуша", інші - на основі старих народних казок. Але визначити, де з них які - неможливо. Всі ці розповіді існують в єдиному, власному просторі, однаково близькому і нашому часу, і нашій історії. Бо є тут і щось із побуту сільського, і зі світогляду українського, і гумору жменя чималенька, і хитринка - гарні казки, живі. Несуть вони світові серце - чисте, добре, хоробре. І знаєте, якщо діти зростатимуть на таких казках, як ці - світ таки стане кращим, ніж зараз. Неодмінно.
Жанр авторської казки - доволі рідкісний, своєрідний, нині майже відсутній у сучасному спектрі мистецтв, знаходив все більше підтримки серед колег і друзів Олександра Власюка. Навколо лірника Сашка утворився цілий оркестр з вельми незвичайних особистостей. Тут тобі і Едуард Драч (кобза, народна скрипка, спів), і Григорій Лук'яненко (гітара, дутар, спів басом), і Леся Добрий Вечір (барабани, перкусія, ліра, сопілка, зозуля, дудак, ріжки, сурма, спів), Сергій Топор (акордеон, спів), Ірина та Олена Шікури (спів). Лірник Сашко, окрім, власне, оповідання, акомпанує собі на лірі, варгані, дримбі.




До збірки входять:

2003. "Для дітей і дорослих" (4 казки) (130 Mb / 44 kHz / VBR 315-320 kbps)
2006. "Дорослим і дітям" (6 казок) (150 Mb / 44 kHz / VBR 279-320 kbps)
2006. "Химерні оповіді" (6 казок) (151 Mb / 44 kHz / VBR 319 kbps)
2009. "Для старшеньких" (6 казок) (133 Mb / 44 kHz / VBR 318-319 kbps)



Автор: Сашко лірник (Олександр Власюк)
Озвучено: Сашко лірник (Олександр Власюк)
Видавництво: САМЕ ТАК!
Кодек звуку: MP3
Бітрейт: VBR 279-320 kbps

Завантажити

***

Чарівний горох (2008) DVDRip

Жанр: анімація, казка
Країна: Україна
Кіностудія / кінокомпанія: Укранімафільм
Режисер: Я. Руденко-Шведова
Автори сценарію: В. Шинкарьов, Я. Руденко-Шведова
Художник-постановщик: Е. Кирич, І Будз
Композитор: Ю. Єгоров
Звукооператор: А. Обод
Озвучили: Б. Бенюк, О. Ступка, Л. Маоскавчук, М. Кукуюк, С. Фоменко, Ю. Єгоров, В. Шинкаьов, Н. Ковальова.
Текст пісні: В. Шинкарьов
Музика: Д. Юделевич
Музичне супроводження фільму: гурт "Байда"

Сюжет:
За мотивами української народної казки про Котигорошка та його друзів.

Тривалість: 00:13:09
Якість: DVDRip
Відео:
кодек: XviD
розмір кадру: 720 x 384
бітрейт: 1 655 Kб/с
Аудіо:
мова: українська
переклад: оригінал
кодек: АС-3 2.0
бітрейт: 192 Кбіт/сек 

Завантажити




Опис: Диск "Вундеркінд з пелюшок. Найкращі казки для малюків" містить 50 озвучених презентацій з найвідомішими та найулюбленішими дитячими казками. Для перегляду презентацій з казками Вам знадобиться програма Mіcrosoft Power Poіnt, яка входити до стандартного пакету Mіcrosoft Offіce. Казки-презентації – це сучасний варіант дитячих діафільмів. Вони унікальні, бо дають можливість не тільки почути, але й побачити улюблених героїв, при цьому вони унеможливлюють негативний вплив зміни 24-х кадрів, адже для перегляду казок телеекран не потрібен.

Складно перебільшити роль казки в житті дитини. Завдяки казкам малюки пізнають добро та зло, занурюються у світ фантазій і намагаються наслідувати своїх улюблених героїв. Казки завжди виховували в дітях уміння любити, співпереживати, піклуватися, а також розповідали про життя й традиції різних народів.

Перегляд казок перетвориться на улюблене заняття маляти, а батьки у цей час зможуть відпочити.

Подаруйте дитині казку!

Системні вимоги: Windows 2000/XP, PowerPoint, Pentium 166MHz, 16Mb оперативної пам'яті, CD-ROM, звукова карта, колонки чи навушники

Диск містить такі казки:

   

Завантажити

 

Немає коментарів:

Дописати коментар