8 лист. 2011 р.

Шість речей, про які не варто писати у Facebook

03.11.2011, Наталя Черкашина, Finance.UA

Соціальні мережі, такі як Facebook, Twitter, Myspace, де люди обмінюються фотографіями, улюбленими піснями і знаходять колишніх однокласників, налічують мільйони користувачів. Однак є особисті дані, які не можна викладати у загальному доступі, оскільки подібні відомості дають шахраям можливість обікрасти вас без особливих зусиль.

Крім того, надмірна відвертість у соціальних мережах може призвести до того, що страхові компанії змусять платити вас набагато більше в автострахуванні чи за програмами охорони здоров'я, а ваші фотографії на п'яній вечірці, можуть коштувати вам роботи.

Отож, якою інформацією не варто ділитись у соціальних мережах?

Дата і місце народження
Зрозуміло, вказати дату вашого народження цілком припустимо, але якщо ви вказуєте ще й рік і місце вашого народження, то зловмисники, користуючись цим, можуть викрасти і вашу фінансову інформацію. За допомогою цих даних шахраї у США, наприклад, можуть знайти номер карти соціального страхування.

Плани на відпустку
Написати у Twitter щось на зразок "Ми їдемо на острови! Два тижні в готелі Ritz Carlton!" - Це все одно що відкритим текстом запропонувати зловмисникам: "Пограбуйте мене!" Якщо вам так вже хочеться поділитися своїми враженнями, викладіть фотографії з відпочинку, коли повернетесь. Однак спеціально публікувати "запрошення" потенційним злочинцям не варто.

Домашня адреса
Тут взагалі нічого не варто пояснювати? За дослідженням Інституту Понемона зі штату Мічиган, користувачі соціальних мереж постійно ризикують стати жертвами викрадачів персональних даних. Більше 40% вказали свої повні домашні адреси на власних сторінках, 65% навіть не спробували скористатися налаштуваннями приватності і залишили інформацію про себе у відкритому доступі. А 60% і зовсім не були стовідсотково впевнені, що їх "друзі" в соціальних мережах дійсно ті друзі, за яких вони себе видають.

Відверті зізнання
Ви можете ненавидіти свою роботу, обманювати податкову службу, вживати наркотики, але в соціальних мережах писати про це не варто. Роботодавці часто моніторять соціальні мережі в пошуках потенційних співробітників - або потенційно звільнених. Докази? У штаті Вісконсин не так давно був звільнений диспетчер станції швидкої допомоги за те, що вживав наркотики; якась офіціантка втратила роботу через скарги на клієнтів, опубліковані в Мережі ... У цілому близько 8% американських компаній звільняють своїх співробітників саме через "неправильне користування" соціальними медійними засобами.

Підказки до паролів
Відкриваючи ті чи інші акаунти в Інтернеті, ви відповідаєте на безліч питань. Банкам і брокерським фірмам відоме дівоче прізвище вашої мами або назва улюбленої пісні. Якщо ці дані є і на вашій сторінці у Facebook, то ви самі даєте шахраям ключ до своїх паролів.

Ризикована поведінка
Ви їздите за кермом на підвищеній швидкості, влаштовуєте автогонки по міських вулицях, літаєте на дельтаплані або курите як паровоз? Страхові компанії можуть використовувати цю інформацію, щоб відмовити вам у страховці або підвищити оплату за неї. Поки подібні випадки досить рідкісні, але будьте обережні: прогрес не стоїть на місці.

За матеріалами Банки.ру 

Джерело 

Немає коментарів:

Дописати коментар