Замість магазинних скрабів  столичний косметолог Ольга Гуленко з салону "Пан і пані" радить використовувати кавову гущу.
Вона не лише звільняє шкіру від мертвих клітин, а й надає їй легкого відтінку засмаги.
"Кавовий скраб нормалізує кровообіг, очищує пори, зволожує шкіру, робить її м'якою і шовковистою. До того ж кавова гуща може замінити походи в солярій. Якщо кожного дня робити маски з натуральної кави, то за тиждень шкіра набуде відтінку засмаги", - сказала Ольга Гуленко.
Для скрабу косметолог радить використовувати кавову гущу, яка залишилася на дні чашки. Якщо з кави плануєте робити скраб, то цукор слід замінити медом.
"Для будь-яких типів шкіри підходить скраб з кавової гущі та домашнього сиру. Інгредієнти змішують у рівних пропорціях. Цією масою слід масажувати обличчя 1-2 хвилини, потім на десять хвилин залишити на обличчі. Змивати маску краще теплою водою. Така маска дозволяє ефективно боротися з чорними цятками. Крім того, вона живить шкіру обличчя, робить її ніжною і шовковистою".
"У кавовий скраб можна додавати подрібнені вівсяні пластівці, зерна рису, житнє борошно або морську сіль. Інгредієнти слід вибирати на власний смак. Якщо шкіра суха, додайте столову ложку сметани, якщо жирна — то ложку йогурту. Скрабами не слід зловживати. Найоптимальніше робити процедуру раз на тиждень", - додала Ольга Гуленко.
Вона також поділилася рецептом кавової маски.
"Розмішайте кавову гущу з столовою ложкою перемелених у кавомолці грецьких горіхів. Накладіть на обличчя на 10 хвилин і поплескайте легкими рухами. Після вмивання стан шкіри помітно покращується: звужуються пори, зникають темні кола під очима, тон шкіри стає рівним".