27 груд. 2014 р.

Бюджет 2015: чиновникам - все, людям - нічого

26.12.2014, Олена Астахова, Василь Саф'янюк, Факти, ICTV

Скорочення в бюджеті стосуються переважно соціальної сфери

Виникає чимало запитань. Наприклад, чому скорочення стосуються переважно соціальної сфери, тоді як державний апарат без копійчини не залишиться.
Для чого витрачати чималі гроші, приміром, на підготовку держслужбовців і наукові дослідження у галузі держслужби, якщо вже не один рік йдеться про доцільність скорочення кадрів.

Людям - затягувати паски, державному апарату - додаткові гроші. Ось таким проектом бюджету зустрічаємо наступний рік, який має стати одним із найскладніших. Як і за попередньої влади, найбільше дістанеться силовикам - додатково майже 15 мільярдів Міністерству внутрішніх справ
та 20 мільярдів  Міноборони. І ще майже мільярд Генпрокуратурі.



«Мені дуже шкода видавати їм збільшення навіть на 1 гривню. Чому? Можу сказати. Тому що найкращі приміщення, найкраще оснащення і на сьогоднішній день не вистачає найкращих мізків і вірності країні», - говорить народний депутат України Олександра Кужель.

При режимі проголошеної тотальної економії майже 200 мільйонів хочутьскерувати на підготовку службовців та  десятки мільйонів - на наукові розробки у сфері державного управління. Кошти закріпляють за ДУС, Мінекономіки, Мінфіном та Мінмолоді.

При цьому згортають програми доплат учителям - за класне керівництво та гуртки, обмежують дитяче харчування в школах та переносять з державного на місцеві бюджети  проблеми перевезення школярів.

«Не можуть одні діти їздити в школу за 20 км чи 10, а інші діти ходити пішки і вставати о третій годині», - говорить перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики Сергій Каплін.



На адмінреформу хочуть витратити мільярд 380 мільйонів гривень. Це - на ліквідацію майже 30 комісій, інспекцій та інших установ, які почав скорочувати ще попередній уряд.

«Якщо ми об'єднували три інспекції в одну, то ці три інспекції треба закрити, скоротити велику кількість людей, але створити маленьку інспекцію з меншою кількістю людей. Це точно дешевше, аніж утримувати тисячі людей, які не тільки отримували заробітну плату і споживали комунальні послуги», - каже перший заступник голови Комітету Верховної
Ради України з питань європейської інтеграції Остап Семерак.

Земельна реформа обійдеться у понад 40 мільйонів. А ще – 54  мільйонами урядовці хочуть поповнити статутний капітал «Украгролізингу», у рази зростають видатки на безоплатну правову допомогу - адвокатів та юристів.
За кошт платників податків держава боротиметься і з корупцією - майже на 400 мільйонів гривень,  каже експерт Ангела Бочі.

«Створюється нове Антикорупційне бюро, разом з тим існує Національне агентство з антикорупційної діяльності. Якщо на Антикорупційне бюро розраховано 249 млн. гривень, при тому, що там буде працювати незначна кількість осіб. А 122 млн. гривень передбачено на національне агентство», - зазначає Ангела Бочі, експерт з економічних питаньМіжнародного центру перспективних досліджень.

У проекті бюджету на наступний рік скорочують видатки на Верховну Раду, президента та уряд. Але експерти переконані: якщо держава хоче поповнити скарбницю - треба негайно обрізати утримання державного апарату.

Та як видно з проекту нового бюджету - апарат захищає себе краще за будь-яку армію.

Немає коментарів:

Дописати коментар