Отримання візи для в’їзду до Європейського союзу українцями, які не мають тривалого візового досвіду, є досить обтяжливим процесом.
Правові акти ЄС нагадують густий ліс, а інформація на сайтах про візову процедуру може видатися грою в посилання. Комусь видається, ніби сам ЄС не хоче, щоб українці знали свої обов’язки і могли прискорити візову процедуру.
На сторінках Єврокомісії, присвячених шенгенським візам та Угоді про полегшення візового режиму з Україною, ми знайдемо безліч PDF-файлів, статистик, посилань тощо.
Винятково англійською мовою.
Та навіть для людей, які добре володіють англійською, не надто добре все зрозуміло.
Google радить інші джерела – знаходимо статті аналітичних центрів,
промови політиків, навіть книжку про міграцію. Щось пояснюють туристичні
агенції, але наскільки можна довіряти їхній інтерпретації?Не знаємо, кому це йде на користь, але напевно знаємо, кому не йде – більшості українців, які намагаються виїхати до Євросоюзу.
А це ще тільки початок, адже на кожного українця чекає ще візова процедура. Потрібно не лише правильно заповнити заяву, але й зібрати всі документи, які підтверджують, наприклад, готовність заявника повернутися до України.
І хоча завдяки угоді про спрощення візового режиму вартість візи була зменшена до 35 євро, а багато категорій осіб були звільнені від сплати візового збору (наприклад, науковці чи журналісти), все одно чимало українців змушені платити візовий збір, а до того – ще й сервісний збір візових центрів, який сягає 30 євро.
Насправді питань - значно більше, наприклад, що робити у випадку відмови у візі, чому віза не гарантує в’їзду, як можна подорожувати всередині ЄС – приміром, до Франції з Польщі.
Зрозумілих пояснень щодо цих та інших питань марно шукати на
офіційних сайтах, а форумам, блогам чи аматорським сторінкам довіряє не
кожен...Можливо, протягом року візові вимоги для українців будуть скасовані, однак скористатися безвізовим режимом зможуть лише власники біометричних паспортів. Інші й надалі змушені будуть керуватися чинними правилами.
Тому Фундація імені Стефана Баторія разом з об’єднанням Visa-free Europe підготувала Visa Guide ("Візовий путівник"), де доступною мовою пояснюються складні візові процедури ЄС. Путівник було створено польськими та українськими експертами із залученням адвоката, який спеціалізується на візовому законодавстві Євросоюзу.
Українським партнером проекту є київська організація "Європа без бар’єрів".
Безкоштовний путівник можна знайти тут http://www.visaguide.eu/ukraine/, крім того, можна завантажити безкоштовний PDF-файл.
Немає коментарів:
Дописати коментар