23 лист. 2013 р.

Як жінки маніпулюють чоловіками

te.20minut.ua


Розповідає тернопільський психолог Світлана Кухарук
Маніпулювати чоловіком за допомогою дитини - одна з поширених жіночих помилок.

Якщо дружина змушує чоловіка виконувати її забаганки, шантажуючи його, від такої маніпуляції насамперед страждає саме дитина, розповідає тернопільський психолог Світлана Кухарук (43 р.). А щоб зрозуміти причини, чому виникла така ситуація в сім'ї, і спробувати її виправити, треба повернутися у час, коли дівчина ще не була заміжня.

Заміж за будь-яку ціну
- Зараз дівчата дуже часто мають хибне уявлення про те, що заміжжя - це своєрідний хепі-енд. Начебто - от вона така хороша, красива і унікальна, і якщо вона знайде спосіб, у який можна вийти заміж за успішного чоловіка, то в неї все обов'язково буде добре, - розповідає пані Світлана. - Заміж виходять у різний спосіб, часто при цьому маніпулюючи чоловіками. Їх, м'яко кажучи, обманюють. Приміром, дівчина видає себе не за ту, ким вона є, - вдає з себе чемну, слухняну, добру хазяйку. Іноді дівчата вагітніють або шукають ще якийсь спосіб.

Дуже часто при цьому пара чітко не проговорює сімейні ролі - хто чим буде займатися. Не говорять молоді люди навіть про те, що обоє вже свідомо вирішили одружуватися.

- Останнім часом трапляються випадки, коли дівчата, аби вийти заміж, обіцяють молодому чоловікові величезне багатство з Італії чи Канади, хоча насправді його не мають, - продовжує психолог. - Їм здається, що потім буде, як у бразильському серіалі - чоловік побачить, яка вона хороша, і йому вже буде байдуже до багатства.

Щось не так
Однак за якийсь час, приблизно за рік-два після заміжжя, молода жінка нерідко починає помічати, що її сценарій уявного майбутнього не спрацьовує. Подружнє життя складається зовсім не так, як вона собі це уявляла. Тоді молода дружина шукає в чоловікові ті "кнопки", які треба натиснути, аби він був таким, як колись, коли вони лише зустрічалися. Одним зі способів маніпуляції чоловіком є дитина.

- Чоловік, як правило, добре відчуває, що ним маніпулюють, - зауважує пані Кухарук. - Він розуміє, що жінка бере його шантажем - мовляв, якщо ми будемо сваритися, то дитина буде плакати. Або ж дружина починає походи до лікарів, вишукуючи в малюка уявні хвороби. І ними вона шантажує чоловіка. Мовляв, якщо він не буде вести себе так, як того хоче дружина (наприклад, купити їй новий величезний вазон), то дитина буде хвора. Адже мати нервується, а це позначається на малюку.

Дитина не говорить
Таким чином дитина стає одним зі способів шантажу тата. Малюк у такій ситуації стає дратівливим, зривається вночі, погано спить, починає трохи відставати у розвитку - такі діти часто не хочуть розмовляти.

-Хоча невербальна частина інтелекту в дитини розвинена, говорити вона не хоче. Її вже настільки замордувала така ситуація в сім'ї, що дитина просто не має бажання розмовляти - ні з батьками, ні з іншими людьми, - розповідає пані Світлана про випадки зі своїми маленькими пацієнтами. - Не раз на прийом приводять трирічних дітей, які нормально розвинені для свого віку, але не розмовляють. Настільки багато довкола скандалів, сварок, маминих істерик, що дитина своїм мовчанням намагається відмежуватися від всього цього.

Доросле життя - інше
У таких випадках, каже психолог, потрібна сімейна терапія. Якщо мама достатньо доросла, вона повинна зрозуміти, що десь на самому початку свого сімейного життя вона допустилася помилки - можливо, неусвідомлено, надивившись фільмів чи керуючись розповідями подруг про те, що зробили вони, щоб "вдало вийти заміж".

- У ході терапії жінка починає розуміти, що доросле життя насправді інше, - каже Світлана Кухарук. - У реальному житті немає того, що показують у романтичних історіях. І насправді, життя - не рекламний ролик із хепі-ендом. Тоді жінка готова змінитися. Вона має зрозуміти, що не можна надалі маніпулювати чоловіком, думаючи, якщо він любить її та їхню дитину, то вона зможе отримати від нього все, чого тільки захоче.

Ризик залишається
Зазвичай сімейна терапія допомагає налагодити стосунки, однак завжди залишається певний ризик, що пара може розлучитися.

- Пригадую пацієнтів-тернополян, сім'ю яких вберегти не вдалося, - наводить приклад пані Світлана. - Чоловік і дружина, 30-ти і 25-ти років, звернулися до мене на консультацію з приводу того, що їхня чотирирічна донька дуже нервова, надмірно збудлива, її відмовляються брати в садок, бо дитина некерована.

Коли ж почали з'ясовувати детальніше, які стосунки у цій сім'ї, виявилося, що жінка постійно обіцяла чоловікові велике багатство. Його начебто має подарувати мама з Італії. І оскільки жінка вже "майже багата", чоловік, на її думку, мав у всьому її слухатися. Сама ж вона дуже легко витрачала гроші, бо вже звикла вважати себе багатою. А ті дві тисячі, котрі заробляє її чоловік - мізер, у порівнянні з її казковим багатством. Постійні конфлікти між батьками у результаті негативно вплинули на дитину.

Пара прийшла на кілька консультацій. Але коли були розставлені всі крапки над "і", чоловік зрозумів, що не зможе більше жити з цією жінкою.

Молодим людям варто пам'ятати, що створення сім'ї - не хепі-енд, а лише початок нового етапу в житті, підсумовує Світлана Кухарук. І ще до вступу у шлюб варто якомога конкретніше обговорити, як вони бачать своє спільне майбутнє.

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар