28 вер. 2014 р.

Держава створює перепони учасникам АТО у визнанні їх статусу

26.09.2014, Незалежне бюро новин

Потрібно нарешті офіційно визнати українських воїнів – хранителями основних цінностей держави!



Військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, СБУ, МВС, Державної прикордонної служби, інших військових формувань утворених відповідно до законів України – визнаються учасниками бойових дій. Це вказано у статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». 
Статус учасника бойових дій є в першу чергу офіцйним, на державному рівні, визнанням воїна, котрий захищав та боронив незалежність, суверенітет та територіальну цілісність держави. Тобто, іншими словами, учасник АТО це воїн, котрий зараз оберігає найсвятіші дерджавні цінності – Незалежність та Суверенітет, без яких країна як держава існувати не зможе.
Крім того, статус учасника бойових встановлює цілий ряд важливих пільг, серед яих зокрема:
- 75-процентна знижка на квартирну плату, та плату за користування комунальними послугами (що в умовах частого здорожчання є дуже актуальним);
- безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту;
- безоплатне одержання ліків та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
- використання щорічної відпустки у будь-який зручний час;
- першочергове право на забезпечення жилою площею та першочергове право на відведення земельних ділянок;
- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

І здавалось би все зрозуміло, брав участь в АТО, захищав Україну – отримуй статус учасника бойових дій. «Але є одне але», як говорить один відомий український журналіст. 
Не так давно Кабінет Міністрів України ухвалив довгоочікувану Постанову № 413, якою затвердив Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, що приймали участь в проведенні АТО.

І ось через які бюрократичні жорна військовослужбовцям доводиться проходити, аби отримати статус учасника АТО:
 Для отримання статусу необхідно пройти розгляд питання через 2 комісії:

- 1 Комісія, яка створюється у міністерствах (Міноборони, МВС і т.д.) (пункт 6 Постанови);

- 2 Комісія – Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, кіди входять представники органів центральної виконавчої влади (МВС, Міноборони, Держприкордонслужби, тощо). (пункт 5 Постанови).

2. Строк розгляду документів Комісією при міністерствах на даний час не визначений. Крім того, такі Комісії не утворені на даний час.

Отже, військовослужбовцю для отримання статусу доведеться пройти через 2 Комісії і це в разі, якщо буде все гаразд із документами. На мій погляд багатьох учасникам АТО доведеться фактично виборювати свій статус та як в суді доводити свою участь в проведенні АТО. Це пов'язано із численною кількістю випадків порушень обліку вйськовослужбовців, оформлення відряджень для них тощо.

Моя думка, що має бути лише одна Комісія, яка протягом 10 днів за поданням командування військової частини надає бійцю статус учасника бойових дій, військовослужбовцю просто телефонують і повідомляють коли необхідно прийти і отримати відповідне посвідчення. При цьому контроль за роботою командування військових частин та діями Комісії в цьому напрямку має здійснюватись військовими прокуратурами.

Саме тому, необхідно вносити зміни до зазначеної вище Постанови КМУ набагато спростивши отримання статусу учасника бойових дій особам, що брали участь в проведенні АТО. Після повернення з полів воєнних баталій нашим воїнам потрібно надати необхідне визнання позбавивши їх необхідності блукання бюрократичними коридорами.

Немає коментарів:

Дописати коментар