24 лип. 2014 р.

Які, в біса “сепаратисти”, коли “російські окупанти”?!

22.07.2014, , Український погляд

В ході останніх звітів щодо збитого літака Малайзійської Авіакомпанії, рейс 17, західні ЗМІ і багато хто навіть в урядах продовжують використовувати неточний термін “українські сепаратисти» для опису так званих «терористів» у Донецькій області. У той час як засоби масової інформації та представники уряду схильні до поспішних семантичних недоліків, ця погано вибрана характеристика ударяє прямо в серце точності в ЗМІ та малює абсолютно помилкове уявлення про ситуацію. Термін “українські сепаратисти” має на увазі, що існує значне число етнічних українців  або  громадян України, які беруть участь у революції, щоб відокремити свій регіон від України. Ніщо не може бути далі від істини ніж це твердження! Революціонери часто несуть позитивну конотацію. Загарбники, найманці і терористи – ні.
Ще один термін, який помилково використовується в західних колах, це - “громадянська війна”, що є ще більш недоречним. Громадяни України не борються чи вбивають інших громадян України. Російські окупанти вбивають українських та інших етнічних жителів в двох південно-східних областях України. Термін “українські” може бути застосований лише до сил відправлених до цих двох регіонів урядом України в Києві, щоб подолати загарбників, захищати місцеве населення і повернути територію, яку загарбники зайняли.
Розглянемо композицію псевдо уряду  Донецької Народної Республіки :
Квазі парламент, що складається виключно з «сепаратистів», вибрав Деніса Пушіліна, громадянина України, головою Верховної Ради ДНР. Пушілін бувший безробітний. Він балотувався в парламент України 15 грудня 2013 року, але отримав менше 1% голосів. Призначений прем’єр-міністром Олександр Бородай – російський ультра-націоналіст,  колишній редактор газети і політичний консультант. Його міністр оборони Ігор Гіркин, довгий час служив в російській армії і є полковником розвідки. Минулого тижня Росія направила у віце-прем’єри з державної безпеки російського генерал-лейтенанта Володимира Антюфеєва, ветерана російської поліції , командира спеціальних операцій, який був лідером кампаній Москви в Латвії, Молдові та Грузії. Бородай, Гіркин і Антюфеєв не мають абсолютно ніякого взаємозв’язку з Донецьком, крім  їх теперішнього місця знаходження. Пушілін подав у відставку 18 липня 2014р.

vostok-kadyirovtsyi-donetsk

В іншому регіоні, Луганську, президентом цієї псевдо республіки є народжений в Росії Валерій Болотов, який правда проживає у Луганській області протягом багатьох років. Болотов призначив росіянина Марата Баширова в якості виконуючого обов’язки прем’єр-міністра. Баширов народився в Іжевську, РФ,є російським лобістом і колишнім помічником голови Комітету Ради Федерації  Росії із зовнішніх зв’язків.
Склад бойовиків ще гостріший. Дуже небагато місцевих жителів беруть участь у військових операціях. Не дивно, так як ідеї “сепаратистів”  підтримує тільки дуже невелика частина населення. Адже Пушілін ,що був обраний очолити сепаратистську республіку,  на виборах в грудні м 2013 р. в Донецьку набрав менше ніж  1% на виборчому окрузі якій він сам вибрав.
І, нарешті, зброя та тренування як її необхідно використовувати, всі вони надходять з Росії. “Бук”- самохідні зенітні ракети- є самим останнім прикладом. Ракети є російського виробництва і досить складними у використанні, щоб збити літак на висоті  більш ніж 32 000 футів. Раніше українські урядові та вантажні літаки були збиті набагато менш складними ракетами.
Число російських військ на кордоні України з Росією нараховує десь 40-60,000 чоловік. Вони розташовані так не тільки, щоб залякати, але, що більш важливо, для того, щоб забезпечити проходження російських бойовиків і зброї.
На недавній сесії Ради Безпеки ООН з питання трагедії літака Малайзійської авіакомпанії, постійний представник України зробив свою справу для передчуття вигляду майбутньої російської агресії:
“Зусилля рекрутінгу незаконних збройних формувань бойовиків розширюються всередині Росії, вони шукають добровольців з досвідом експлуатації важких озброєнь, таких як танки і ППО.
Росія дозволила створення рекрутінгових офісів в Москві та Ростові, які відкрито працюють для набору та відправлення російських громадян в східні регіони України”.

Урок трагедії літака Малайзійської Авіакомпанії є одночасно трагічним та простим. Якщо ми на Заході продовжимо посилатися на кризу в Україні як на “громадянський конфлікт” і називати російських загарбників у південно-східній Україні “українськими сепаратистами”, то будемо посилати повідомлення для Росії і Володимира Путіна, що ми неохоче приймаємо наслідки реальності. Росія вторглася до демократичної і волелюбної частини світу та має намір нав’язати свою волю всьому світу. Росія продовжуватиме брехати і заперечувати все до тих пір, поки ми слухаємо або робимо вигляд, що слухаємо. Наша половинчаста відповідь, що наша позиція як і раніше знаходиться на розгляді, в той час як йде розслідування, тільки додає сміливості ворогові. Давайте скажемо прямо, що Росія є ворогом для волелюбного та законослухняного міжнародного спів-товариства.

21 липня 2014р.                                                                      Аскольд С.Лозинський

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар